Idea małych łazienek
W Polsce królują małe łazienki, będące nieodłącznym elementem mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Niewielkie pomieszczenie warto potraktować jako wyzwanie, które rozbudza naszą kreatywność, a nie przykrą konieczność. Podpowiadamy co zrobić, aby nieduże łazienki były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.
Nasze porady pomogą Ci:
- zaplanować remont - od pomysłu do realizacji
- poprawnie rozmieścić sprzęty łazienkowe
- rozsądnie zagospodarować przestrzeń na schowki
- wykorzystać ciekawe rozwiązania aranżacyjne
- wybrać estetyczne i funkcjonalne produkty
- uniknąć kosztownych i irytujących błędów
Metamorfoza łazienki
Laureat 2. miejsca w konkursie "Zaplanuj małą łazienkę z Deante" przeprowadził gruntowny remont. Pan Bartosz Jeromin przemienił sfatygowane, niefunkcjonalne pomieszczenie w wygodną łazienkę zgodną z najnowszymi trendami. W projekcie wykorzystano zestaw podtynkowy Cynia i baterię Floks naszej marki.
Projektantki
Joanna Sokołowska
ProjektantkaW projektowaniu kieruje się prostą dewizą: Wnętrze, tak jak i człowiek, powinno mieć duszę. By zachować ład i harmonię powinno być odzwierciedleniem potrzeb i marzeń właścicieli. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne oczekiwania.
Magdalena Nowak
ProjektantkaTworzy koncepcje wnętrz prywatnych, w tym małych pomieszczeń, np. łazienek oraz pomieszczeń użyteczności publicznej. Stara się nadać swoim projektom indywidualny charakter, odpowiadający temperamentom domowników, przy jednoczesnym zachowaniu zasad ergonomii.
Danuta Fąk
ProjektantkaNa swoim koncie ma setki ukończonych projektów wnętrz, obejmujących mieszkania, domy oraz lokale użytkowe. Lubi wprowadzać nieszablonowe akcenty w neutralnych pomieszczeniach, dzięki czemu jej aranżacje są nie tylko niecodzienne, ale też ponadczasowe.
Pomocne artykuły
Przedstawiamy serię artykułów poradnikowych, które, mamy nadzieję, zainspirują Was do stworzenia łazienki marzeń.
Mała łazienka oczami projektantek
Joanna Sokołowska, Danuta Fąk i Magdalena Nowak – od lat urządzają polskie mieszkania, tworząc przyjazną i komfortową przestrzeń w nawet najbardziej problematycznych wnętrzach. Zapytaliśmy architektki wnętrz, co sprawia największe trudności w projektowaniu małych łazienek i jakie mamy przyzwyczajenia wybierając kolory i wzory.
czytaj więcejOdważne aranżacje w mini wydaniu
Biel, beże i pastele – to kolorystyka, która od razu przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o małej łazience. Pora porzucić utarte ścieżki i wybrać oryginalne rozwiązania, które nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.
czytaj więcejWanna czy kabina? Łazienkowy dylemat
Długie, relaksujące kąpiele, czy wygoda i oszczędność wody? Właściciele mini łazienek często muszą dokonać wyboru pomiędzy montażem wanny a kabiny natryskowej. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć za i przeciw, a następnie dopasować rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.
czytaj więcejMini łazienka - dużo pomysłów na schowki
Szafki, słupki, szuflady, kosze, pojemniki to sprzymierzeńcy małych przestrzeni łazienkowych. Sztuką jest zagospodarowanie ich w taki sposób, aby były nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale też komponowały się z aranżacją wnętrza.
czytaj więcejMetraż w skali mikro - jak rozmieścić sprzęty?
Mała łazienka często wymaga gruntownej przebudowy, związanej z przenoszeniem sprzętów i wydzielaniem poszczególnych stref na nowo. Jak ulokować wannę czy toaletę, aby zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia?
czytaj więcejDuży remont w kilku małych krokach
Jak przygotować się do łazienkowej rewolucji, aby uniknąć chaosu i remontowego bólu głowy? Najlepiej wszystko skrupulatnie zaplanować, nie bać się realizować swoich wizji i zdać się na specjalistów.
czytaj więcejJak mieszkają Polacy?
Obecnie przywiązujemy większą wagę do tego jak mieszkamy. Nowe osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu, coraz większą wagę przywiązujemy do aranżacji wnętrz. Czy te zmiany przekładają się na jakość życia przeciętnego Polaka? Jak mieszkają przysłowiowi Kowalscy?
czytaj więcej