Agawa, czyli piękno tkwi w szczegółach ...

Agawa, czyli piękno tkwi w szczegółach

2021-05-11 13:44:00

Nowoczesne, ale przy tym stonowane i minimalistyczne. Baterie z naszej najnowszej kolekcji Agawa intrygują połączeniem subtelnej elegancji i uniwersalnego kształtu, czyli to, co nada blask każdej łazience – małej i dużej.

Kolekcja Agawa

Olśniewająca łazienka

W przypadku trendów łazienkowych zmienia się wiele – tak w kwestii wystroju całych pomieszczeń, jak i designu produktów. Pojawiają się nowe i coraz odważniejsze warianty wykończeniowe w śmiałych i nieoczywistych kolorach. Dziś nikt nie ma problemu z tym, by w łazience dominowały miedź, czerń lub inne ciemne barwy.

Agawa_bateria podtynkowa

Mimo coraz większej odwagi i bezkompromisowości w projektowaniu wnętrz nie zmienia się jedno – chromowana armatura nadal króluje niepodzielnie i nic nie zapowiada, by trend miał się odwrócić. Spektakularny wygląd to nie jedyna zaleta chromu. Idą za tym także czysto praktyczne walory, takie jak uniwersalność, dzięki której chromowana armatura sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Ergonomia i design

Wypadkowa fenomenu chromowanej armatury oraz niemałego wyzwania, jakim jest aranżacja przestrzeni małej łazienki, to najnowsza  linia Agawa. Zalicza się do niej zestaw siedmiu baterii – trzech umywalkowych, dwóch wannowych i natryskowych oraz bidetowej. Całość wieńczy deszczownia.

Produkty_Agawa

Zaprojektowana przez Marię Warenik linia armatury stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom Klientów, poszukujących czegoś, co łączy nowoczesność i tradycję, ale także ergonomię ze stonowanym wzornictwem.

Unikatowość i uniwersalność

Każdy z produktów kolekcji Agawa ma do zaoferowania coś szczególnego. Natryskowy model podtynkowy oraz 3-otworowy zestaw wannowy dysponują wygodnymi przełącznikami funkcji typu Click. Ich działanie jest bardzo proste – naciśnięcie przycisku powoduje, że woda przestaje lecieć z wylewki, a zaczyna z słuchawki i odwrotnie.

BQG_013M

To niesamowicie wygodne rozwiązanie, które ułatwi korzystanie z tych baterii podczas kąpieli. Słuchawka w modelu wannowym została wyposażona w system anti-calc, czyli zestaw silikonowych wypustek wpływających na łatwiejsze utrzymanie armatury w czystości. Wszystkie modele umywalkowe – dwa natynkowe i podtynkowy oraz bateria wannowa dysponują ruchomymi aeratorami, które sprzyjają oszczędzaniu wody i pozwalają dowolnie i precyzyjnie kierować jej strumieniem.

Baterie Agawa – zastosowanie

Inspiracją dla projektantki była przestrzeń, w jakiej kolekcja będzie miała zastosowanie. Agawa dedykowana jest w szczególności użytkownikom małych łazienek w blokach i kamienicach. Zdaniem projektantki przedmioty codziennego użytku, jak armatura, powinny być estetyczne, dawać zadowolenie i cieszyć swoim wyglądem, ale przede wszystkim powinny być wygodne i intuicyjne w obsłudze. Ostatecznie Agawę cechuje ergonomia i minimalizm. Każda z baterii została zaprojektowana w oparciu o klasyczną, minimalistyczną bryłę, ale przełamaną subtelnym detalem. To właśnie on sprawia, że kolekcja – choć o uniwersalnym kroju – ma w sobie mnóstwo polotu i przyciąga jak magnes.

Baterie umywalkowe podtynkowe

Unikatowość i uniwersalność to niewątpliwie największe atuty serii Agawa. Jej delikatna  forma idealnie odnajdzie się w niewielkiej łazience oraz ozdobi duże, kąpielowe wnętrze. Będzie stanowić idealne dopełnienie łazienki inspirowanej naturą i materiałami organicznymi, takimi jak kamień czy drewno. Nawet w ciemnej łazience z wyraźnym doświetleniem punktowym, które wyeksponuje subtelny, intrygujący kształt baterii, Agawa sprawdzi się perfekcyjnie!


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat