Deante Alpinia – kompletne rozwiązanie ...

Deante Alpinia – kompletne rozwiązanie łazienkowe

2019-01-02 15:32:19

Wiele osób marzy o tym, żeby skompletować całe wyposażenie łazienki podczas jednych zakupów. Dzięki temu nie tylko oszczędzają cenny czas, ale też zyskują pewność, że wybrane elementy będą doskonale do siebie pasować. Najlepiej jest wtedy wybrać jedną kolekcję obejmującą wszystko, co jest potrzebne w łazience: baterie, deszczownię lub komplet podtynkowy i kabinę prysznicową.

Szukając kompleksowego wyposażenia łazienki warto zwrócić uwagę na kolekcję Deante Alpinia, która obejmuje dwadzieścia doskonale pasujących do siebie produktów. Wszystkie mają minimalistyczny i elegancki design, który świetnie się odnajdzie w większości nowoczesnych wnętrz.

Parawan nawannowy i deszczownia Alpinia, umywalka Gardenia, bateria Alpinia
Parawan nawannowy i deszczownia Alpinia, umywalka Gardenia, bateria Alpinia

Właściciele tradycyjnych łazienek znajdą w kolekcji Alpinia deszczownię wannową oraz szklany parawan nawannowy. To doskonałe rozwiązanie pozwala w ograniczonej przestrzeni łazienki pogodzić miejsce na długie kąpiele ze strefą szybkiego prysznica. W deszczowni wannowej Alpinia bardzo ciekawie rozwiązana została kwestia przełączania wody między wylewką wannową a natryskiem. Wylewka wannowa podczas brania prysznica jest złożona równolegle do ściany, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce w wannie i unikamy bolesnego uderzenia się o kran kolanem. Aby napełnić wannę, wystarczy przekręcić wylewkę wannową do siebie – wówczas woda popłynie właśnie tędy. Składane parawany wannowe Alpinia dostępne są w dwóch wymiarach, dzięki czemu można je dopasować do wielkości wanny i indywidualnych upodobań.

RGB_Deszczownia_Lobelia_kabina_Alpinia_kwadratowa_Miska_ustepowa_Anemon_zero_plus_bidet_391420

W kolekcji znajdziemy także inne rozwiązania do strefy prysznica. Zwolennikom kabin prysznicowych zaproponowano modele kwadratowe lub półokrągłe, o szerokości 80 lub 90 cm. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zamontować nawet w niedużej łazience. Drzwi na specjalnie skonstruowanych zawiasach otwierają się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz kabiny, co jest bardzo wygodne, a dodatkowo chroni też podłogę przed zachlapaniem. Kabiny Alpinia są wykonane z bezpiecznego szkła o grubości 6 mm, z powłoką Active Cover ułatwiającą spływanie wody, dzięki czemu nie wymagają częstego czyszczenia.

Active Cover to powłoka, dzięki której powierzchnia szyby odpycha wodę i zabrudzenia, przyspieszając ich spływanie. W efekcie wewnątrz kabiny lub parawanu nie odkłada się kamień, ani nie tworzą się zacieki. To oznacza, że czyszczenie szkła jest nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim zdecydowanie rzadziej potrzebne.

Bateria Alpinia, umywalka Gardenia
Bateria Alpinia, umywalka Gardenia

Klamrą łączącą poszczególne części łazienki są zazwyczaj baterie zachowane w spójnej stylistyce. Nie mogło ich oczywiście zabraknąć także w kolekcji Alpinia. Charakterystyczny zaoblony kształt oraz płaskie powierzchnie dźwigni i wylewek są jednocześnie eleganckie i niebanalne. Niewielkie rozmiary oraz spłaszczone korpusy modeli ściennych pozwalają na wygodne zastosowanie serii nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Wszystkie baterie objęte są 7-letnią gwarancją.

RGB_Kabina_Alpinia_polokragla_Bateria_scienna_Alpinia,_siedzisko_Vital_zestaw_natryskowy_Alpinia_umywalka_Gardenia_804040

Trendy wnętrzarskie obowiązujące w ostatnich latach stanowią różnorodne interpretacje minimalizmu. Jego uosobieniem są baterie podtynkowe, które sprawiają, że łazienka jest nie tylko bardziej elegancka, ale dzięki ukryciu zbędnych elementów także łatwiejsza do utrzymania w czystości. W kolekcji Alpinia znajdziemy podtynkową baterię umywalkową oraz komplet natryskowy.

Proste bryły, neutralne kolory i ergonomia użytkowania to elementy odgrywające bardzo ważną rolę w przypadku wyposażenia łazienki. Dlatego kolekcja Alpinia jest świetnym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni, która będzie modna i efektowna przez wiele kolejnych sezonów.


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat