Seria: Deante

Profil poszerzający z elementem montażowym wys. 200 cm

Gdzie kupić? Kup Teraz

Dostępne opcje:

Długość
200 mm
Szerokość
85 mm

Dodatkowe informacje

  • długość profilu: 200 cm, całkowita szerokość: 8,5 cm
  • montowany pomiędzy profilem kabiny mocowanym do ściany, a nieruchomą częścią kabiny
  • zakres regulacji za pomocą profilu: od 0 do 4 cm

Części zamienne

Znajdź najbliższy salon w Twojej okolicy

Opis produktu

XKC00PC02_instr_422715

Profil poszerzający pozwala dopasować drzwi do niestandardowych wymiarów wnęki lub dostosować kabinę do miejsca montażu. Umożliwia także zniwelowanie krzywizny ścian oraz powiększenie wymiaru kabiny o kilka centymetrów.

 

Zniwelowanie krzywizny ścian

Kabina z założenia przeznaczona jest do montażu przy prostych ścianach, jednak często zdarza się, że idealny pion nie jest zachowany. Standardowe profile przyścienne pozwalają zwykle na około 1,5-centymetrową (w zależności od serii kabin) niwelację krzywizny ścian. Jeśli to za mało, profile poszerzające pozwalają na dodatkową regulację do 4 cm.

 

Dostosowanie do miejsca montażu

Profil umożliwia powiększenie wymiaru nominalnego kabiny lub drzwi wnękowych. Czasem kabina prysznicowa lub drzwi wnękowe o standardowym wymiarze są o kilka centymetrów za wąskie, żeby wpasować się w przygotowaną wnękę. Wówczas można zastosować profile poszerzające, które powiększą wymiar nominalny – bez konieczności zamawiania produktu na wymiar.

 

Przykład drzwi wnękowych: szerokość wnęki wynosi 94 cm, standardowy wymiar drzwi wnękowych to 90 cm. We wnęce możemy zamontować standardowe drzwi wnękowe (90 cm), a powstałe luki wypełnić profilem do 4 cm (w zależności od wybranego modelu drzwi wnękowych).

 

Przykład kabiny: w przypadku kabiny 90 x 90 maksymalny wymiar jej boku to 90 cm, mierzony po zewnętrznym obrysie. Natomiast glazurnik zrobił fugę na podłodze łazienki na 92 centymetrze. Dzięki profilowi poszerzającemu można tak ustawić kabinę, aby listwa progowa lub szyba przebiegała równo z fugą.

 

Profil poszerzający pasuje do:

• kabin Abelia, Kerria, Alpinia i Cubic,
• drzwi wnękowych Moon,
• parawanów nawannowych Alpinia.


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat