Kuchnia w stylu retro? Z Tamizo to proste! ...

Kuchnia w stylu retro? Z Tamizo to proste!

2021-06-11 09:05:25

Kuchnia w stylu retro budzą skojarzenia z rodzinną atmosferą, cudownymi zapachami i smakiem babcinych potraw. Sielankowy klimat i miłe wspomnienia z przeszłości znajdują odzwierciedlenie w retro aranżacjach. Kuchnie w tym stylu łączą sentyment do minionych epok z funkcjonalnymi, współczesnymi rozwiązaniami. Styl retro to swobodna elegancja, lekkość i radość.

Styl retro

Styl retro – zalety

Niewątpliwie to, co sprawia, że tak uwielbiamy styl retro, to jego charakterystyczny klimat. Aranżacje takich wnętrz nigdy nie są takie same, bo każda kryje w sobie po prostu inną historię. Dla jednej elementem „retro” mogą być odnowione meble, które pamiętają jeszcze czasy dziadków, dla drugiej - wysmakowanym detalem i bogato zdobioną drogocenną pamiątką, zajmującą w domu honorowe miejsce. Na styl retro nie ma jednego, uniwersalnego przepisu i to z pewnością jego ogromna zaleta.

Bateria Tamizo chrom

Stylizowane baterie Tamizo

Kapitalnym sposobem na dodanie retro sznytu do kuchni jest armatura kuchenna. Mimo, że baterie retro wyglądem przypominają propozycje, który modne były jakiś czas temu, to pod względem funkcjonalności zdecydowanie je przewyższają. Dzisiejsze, choć stylizowane na tamtą epokę modele, są bowiem wyposażone w ekonomiczne aeratory, trwałe głowice ceramiczne i wiele innych przydatnych udogodnień, które zapewniają komfort podczas codziennego użytkowania baterii.

Tamizo_baterie

Nasza kuchenna nowość - kolekcja Tamizo to nietuzinkowa koncepcja projektowanych baterii w pięciu kolorach do wyboru. Każdy milimetr, wchodzących w skład serii modeli, zasługuje na uwagę – począwszy od charakterystycznie rozszerzającego się ku dołowi korpusu, a skończywszy na jednouchwytowej, dekoracyjnej dźwigni i ciekawie wygiętej wylewce. Ta perfekcyjna forma dostępna jest w klasycznym chromie, majestatycznym złocie i równie dostojnym mosiądzu oraz nero, czyli szlachetnej czerni i intrygującym kolorze głębokiej szarości - titanium. Ostatnie dwa wykończenia stanowią ciekawe rozwiązanie dla miłośników porządku w kuchni.

Bateria Tamizo mosiądz

Wyróżnia je bowiem matowa powierzchnia, na której nawet ślady palców będą trudno zauważalne. Niebanalny, oryginalny wygląd baterii idzie w parze z uniwersalnością. Wszystkie baterie wzbogacone zostały o silikonowy, ruchomy aerator, który umożliwia precyzyjne pokierowanie strumieniem wody oraz znacząco wpływa na oszczędności w zakresie jej zużycia. Produkty z kolekcji Tamizo bezbłędnie odnajdą się zarówno w towarzystwie ceramicznych, jak i granitowych zlewozmywaków.

Projekt: Katarzyna Łogwinienko


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat