Pielęgnacja i konserwacja systemu podtynkowego ...

Pielęgnacja i konserwacja systemu podtynkowego

2019-09-02 16:16:36

Produkty podtynkowe stanowią ozdobę łazienki, jednakże aby zachowały piękny wygląd, należy poświęcić im odrobinę uwagi. Jeśli zastosujemy się do kilku prostych zasad związanych z pielęgnacją chromowanej powierzchni i elementów natryskowych, armatura będzie nam służyć przez długie lata.

deante-402_363208
Dbając o elementy systemu podtynkowego należy stosować miękkie gąbki i ściereczki oraz łagodne środki myjące.  Niektóre detergenty mogą zniszczyć delikatną warstwę chromu, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, pozwalające utrzymać elementy podtynkowe w doskonałej kondycji. Przed użyciem środków czyszczących należy koniecznie sprawdzić czy nie zawierają one kwasów, alkoholi, wybielaczy (podchlorynu sodu i potasu) oraz związków chloru. Jednym z najbezpieczniejszych i zarazem skutecznych środków jest preparat Deante do czyszczenia łazienki, polecany między innymi do pielęgnacji armatury chromowanej i kolorowej. Nie wymaga wycierania do sucha i nie pozostawia smug, jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska.

Aby dłużej cieszyć się czystością powłoki chromowej warto zastosować preparat do impregnacji Active Cover Plus, który ułatwia spływanie wody po powierzchni armatury, minimalizuje powstawanie zacieków, osadu wapiennego i opóźnia matowienie. Wystarczy spryskać impregnatem umytą i osuszoną powierzchnię baterii i innych elementów, a następnie rozprowadzić go czystą ściereczką z mikrofibry. Można w ten sposób zabezpieczyć szyby, kabiny prysznicowe, lustra, płytki, ceramikę, armaturę i inne powierzchnie narażone na częsty kontakt z wodą.

Innym udogodnieniem, pomagającym usunąć wapienne złogi z głowic, dysz i słuchawek natryskowych, jest system anti-calc. Silikonowe gumeczki pozwalają w łatwy i szybki sposób pozbyć się kamienia, zarówno poprzez wykruszanie go gąbką, jak i bezpośrednio palcami. To rozwiązanie przedłuża żywotność i niezawodność elementów podtynkowych. Wybierając produkty z systemem anti-calc warto zwrócić uwagę na to, czy sylikonowe gumki rozmieszczone przy otworach, przez które przepływa woda, są w kolorze bezbarwnym lub szarym. Dzięki neutralnej barwie nie będą się odznaczać na tle innych łazienkowych sprzętów.

Wybierając armaturę łazienkową pragniemy, aby służyła nam ona przez długi czas. Warto zatem przedłużyć maksymalnie efekt nowości i nieskazitelny wygląd elementów podtynkowych poprzez odpowiednią pielęgnację ich powierzchni. Zwłaszcza, że dzięki rozwiązaniom Deante jest to niezwykle łatwe.

Wróć do strony systemów podtynkowych


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat