Potrzeby klientów są dla nas najważniejsze ...

Potrzeby klientów są dla nas najważniejsze

2020-02-10 11:06:55

Początek roku to naturalny moment na zdradzenie części planów na kolejne miesiące. O tym, co przyniesie 2020 rok, opowiada Wojciech Drzewiecki, Dyrektor Handlowy Deante.

2019 rok obfitował w wiele wydarzeń: premiery nowych kolekcji produktów, przeprowadzkę biura, odświeżenie identyfikacji wizualnej marki. Jakie plany ma Deante na następne dwanaście miesięcy?

Marka Deante rośnie w siłę, poszerza się też jej asortyment. Co roku rozbudowujemy ofertę produktową, aby każdy klient znalazł to, czego szuka. To na pewno jest oś naszego planu na 2020 rok – odpowiadanie na potrzeby klientów. Takie działanie jest dla nas nadrzędną wartością i będzie przenikać wszystkie nasze przedsięwzięcia.

nowy budynek Deante

Dużą zmianą będzie wprowadzenie nowych projektów opakowań. Jest to związane ze zwiększającą się świadomością ekologiczną oraz działaniami na rzecz ochrony środowiska. Opakowania, które zaczynamy wprowadzać od 2020 roku są ekologiczne, wyprodukowane z niebielonego kartonu, bez powłoki z folii lub lakieru. Dzięki temu są biodegradowalne i przyjazne środowisku. Stopniowo zaczną wypierać dotychczasowe opakowania i blistry, przyczyniając się do poprawy kondycji naszej planety.

Skoro już o wyglądzie opakowań mowa, to zapytam o ekspozycje. Jak będą się rozwijać strefy Deante w tym roku?

Sukcesywnie budujemy duże ekspozycje w najlepszych salonach łazienkowych i kuchennych w całej Polsce. W 2020 roku powstanie na pewno kilkadziesiąt nowych, rozsianych po całym kraju, nie tylko w miastach wojewódzkich. Zależy nam na tym, aby każdy klient w Polsce miał łatwy dostęp do produktu, w niedalekim zasięgu, aby mógł go swobodnie obejrzeć przed zakupem. Dotyczy to zwłaszcza nowatorskich produktów, czy innowacyjnych połączeń materiałów, których wygląd i funkcjonalność najlepiej jest ocenić bezpośrednio i na żywo. Dostajemy sygnały, że taka możliwość jest ważna dla kupujących, więc znowu – odpowiadamy na ich potrzeby.

Trzeba tu wspomnieć, że dynamicznie zwiększamy sprzedaż na rynku polskim i rynkach eksportowych. Dlatego też jedną z pierwszych decyzji, podjętych już na przełomie roku, jest zwiększenie liczebności ekipy handlowej. Dzięki temu  będziemy mieli lepszy, indywidualny kontakt z naszymi klientami bezpośrednimi – sklepami, salonami i hurtowniami.

ekspozycja Deante w salonie

Jakie premiery nowych produktów są planowane?

W 2020 roku pojawią się kolekcje, które dzięki swojej przemyślanej konstrukcji będą ułatwiać funkcjonowanie w łazience i w kuchni – tu znowu wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Już na luty zaplanowaliśmy premierę armatury łazienkowej Temisto. Drugie półrocze będzie natomiast należało do kolekcji przeznaczonej do kuchni. Mocno stawiamy na nieoczywiste i oryginalne rozwiązania. Szczegóły już niebawem!

Baterie loftowe Deante Temisto

Jakie są najważniejsze wydarzenia planowane na 2020 rok?

2020 jest dla Deante rokiem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy 30-lecie istnienia marki! Oprócz premier kolekcji jubileuszowych planujemy w związku z tym cykl spotkań szkoleniowych dla naszych kontrahentów, które odbędą się w nowej siedzibie firmy. Częścią tych spotkań będzie odwiedzenie Centrum Badań i Rozwoju Deante, w którym projektowane i testowane są nasze najnowsze rozwiązania kuchenne i łazienkowe. Duże zainteresowanie naszych klientów zawsze budzi nowoczesne laboratorium, w którym za pomocą specjalistycznych narzędzi weryfikujemy najwyższą jakość produktów Deante wprowadzanych na rynek. Jako jedni z niewielu – jeśli nie jedyni! – mamy potrójny system kontroli jakości produktów.

Planujemy też udział w targach w Polsce – między innymi Warsaw Home – oraz poza jej granicami. To szczególnie ważne w kontekście rozwoju działań eksportowych, które obejmują już 50 krajów na całym świecie, od Norwegii po Nową Zelandię. Będzie wiele okazji, żeby się nami spotkać i poznać bliżej.

Deante na Warsaw Home 2019

Rozmawiała Milena Ostrowska.


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat