Sprawdź, jak wybrać kabinę prysznicową! ...

Sprawdź, jak wybrać kabinę prysznicową!

2018-10-31 09:30:12

Chcesz wybrać kabinę prysznicową, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przytłacza Cię duży wybór kabin dostępnych w sklepach? Albo może nie masz pojęcia, czym one się w ogóle różnią? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Ekspert Deante odpowiada na pytania najczęściej zadawane przez Klientów.

Przemysław Kołodziejczyk, Product Manager w firmie Deante
Przemysław Kołodziejczyk, Product Manager w firmie Deante

 

Jaka kabina jest najlepsza do małej łazienki?

Jeśli mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń, wybierzmy kabinę 80x80 lub 90x90 cm. Mniejsze nie będą wygodne, z kolei na większą trudno będzie wygospodarować miejsce. Jeśli pomieszczenie jest ciasne, najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwane lub z możliwością otwierania do środka kabiny – wówczas nie będą zabierały dodatkowego miejsca. W ofercie Deante mamy duży wybór modeli z drzwiami przesuwnymi, a także dwie kabiny otwierane do środka: Kerria, której drzwi można złożyć płasko przy ścianie, oraz Alpinia z drzwiami otwierającymi się w obie strony. Obie są dostępne w szerokości 80 i 90 cm. Którą kabinę wybrać? To już zależy od gustu i upodobań domowników.

Kabina Kerria i kabina Alpinia
Kabina Kerria i kabina Alpinia

Jaką kabinę kupić do nietypowej łazienki? Czy potrzebuję kabinę na wymiar?

Pod hasłem „kabina na wymiar” kryje się tak naprawdę możliwość kupienia systemu ścianek i drzwi prysznicowych o różnych rozmiarach, a następnie zamontowania ich podobnie jak w przypadku standardowej kabiny. Ewentualne nierówności ścian maskujemy wówczas specjalnymi listwami lub profilami. W ofercie Deante mamy duży wybór takich rozwiązań w kolekcjach Cynia i Hiacynt.

Drzwi przesuwne Hiacynt
Drzwi przesuwne Hiacynt

Drzwi i ścianki mają różne wymiary do wyboru, więc bez trudu dopasujemy je do naszej łazienki. Jak zamontować drzwi prysznicowe oraz ścianki? Można to zrobić na różne sposoby:

sposoby_montazu_Hiacynt_477843
Sposoby montażu systemu Hiacynt

 

Zobacz też ranking kabin prysznicowych według Klientów sklepu LazienkiABC.pl

 

Z czego jest zrobiona kabina? Wydawało mi się, że szkło to szkło.

Kabiny  Deante są wykonane ze szkła hartowanego. Jest ono bezpieczne w użytkowaniu, bo w razie uszkodzenia rozsypuje się na drobne elementy, nie tworząc zagrożenia. Jednocześnie w procesie hartowania staje się twarde, wytrzymałe oraz odporne na ścieranie i bardziej sprężyste.

Dodatkowo szkło w wybranych kabinach Deante jest pokryte powłoką Active Cover, dzięki której powierzchnia szyby odpycha wodę i zabrudzenia, przyspieszając ich spływanie. W efekcie wewnątrz kabiny nie odkłada się kamień, ani nie tworzą się zacieki. To oznacza, że jej czyszczenie jest nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim dużo rzadziej potrzebne. Warto zauważyć, że powłoka ta, nanoszona w procesie produkcji szkła, jest trwała i nie ściera się tak szybko, jak powłoki nanoszone na gotowy produkt. Jak czyścić taką kabinę prysznicową? Wystarczy delikatna ściereczka z mikrofibry!

Nie mam miejsca na wannę i prysznic, ale nie chcę z niczego rezygnować. Co robić?

Rzeczywiście, wiele osób lubi relaks w wannie, a jednocześnie na co dzień docenia wygodę porannego prysznica. Jak to pogodzić? Dobrym sposobem jest zamontowanie na krawędzi wanny parawanu nawannowego Alpinia. Dzięki niemu nawet mała łazienka z wanną może stać się łazienką z prysznicem. Taki wanno-prysznic łączy zalety obu rozwiązań, a łazienka w bloku staje się wygodnym i wielofunkcyjnym miejscem. Dobrym uzupełnieniem jest specjalnie zaprojektowana deszczownia Alpinia, która oprócz natrysku ma też wylewkę wannową.

RGB_Parawan_nawannowy_Deszczownia_Alpinia_Umywalka_Gardenia_Bateria_Alpinia_582249
Parawan nawannowy Alpinia

5, 6 albo 8 milimetrów. Jakie znaczenie ma grubość szkła?

Różnica ta wynika ze specyfiki budowy różnych modeli kabin. Grube, ośmiomilimetrowe szkło, jest stosowane w przypadku wysokich kabin Deante, bezprofilowych lub typu walk-in. Tak gruba tafla szkła daje całej kabinie komfortową stabilność, ale i pozycjonuje ją w wyższej półce cenowej.  Z kolei kabiny tradycyjne, których drzwi i ścianki osadzone są w profilach, są wykonane ze szkła hartowanego o grubości 5 lub 6 mm. Cieńsze szkło jest znacznie lżejsze, dzięki temu unika się dodatkowego obciążenia ruchomych elementów kabin, a jednocześnie koszt takiej kabiny jest niższy. Reasumując, grubość szkła jest indywidualnie dobierana do konkretnych modeli kabin. Dla klienta ten wybór jest bardzo ważny, bo oznacza możliwość wybrania rozwiązania najlepiej dopasowanego do potrzeb.

Jaki kolor szkła jest teraz najmodniejszy?

W kabinach Deante używamy szkła hartowanego w trzech wykończeniach do wyboru: transparentnym, grafitowym i szronionym. Obserwujemy, że właśnie te kolory cieszą się największą popularnością na polskim rynku. Stopniowo przewagę zdobywają kabiny transparentne, czyli przezroczyste. Dobrze wyglądają w łazience nowoczesnej, z dużymi gładkimi powierzchniami, mniejszą ilością wzorów i kolorów. Według opinii klientów także coraz popularniejsze kabiny bezbrodzikowe i typu walk-in najlepiej wyglądają, gdy są przezroczyste.

Zobacz też inne nasze poradniki


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat