Systemy podtynkowe okiem ekspertów ...

Systemy podtynkowe okiem ekspertów

2019-08-14 15:56:43

Co to jest system podtynkowy? Co wybrać: baterie podtynkowe czy natynkowe? Lepiej kupić baterię podtynkową z termostatem czy z mieszaczem? Na te i inne Wasze pytania odpowiadają eksperci Deante.

Co to jest system podtynkowy?

System podtynkowy to szerokie określenie, które może obejmować wszystkie elementy łazienki, możliwe do schowania pod tynkiem lub płytkami: od stelaża WC, przez zestaw prysznicowy, po bidettę, baterie wannowe i umywalkowe. W podtynki można wyposażyć całą łazienkę, ukrywając w ten sposób elementy przyłączeniowe w okolicach WC, umywalki, wanny i natrysku. Pytanie brzmi: po co to robimy?

RGB_small_BOX_termostatyczny_alpinia_peonia_bidetka_358730

Zalety instalacji podtynkowych

Podstawową korzyścią z montażu podtynkowego jest piękny wygląd łazienki. Ukryte są nieatrakcyjne części armatury takie jak rury, kolanka i złączki. Na widoku pozostają jedynie eleganckie, chromowane elementy baterii, wylewki i głowice natryskowe, a w przypadku miski toaletowej – płaski przycisk do spłukiwania. Taki minimalistyczny efekt jest modny, przyjemny dla oka i relaksujący. Oznacza także mniejszą ilość elementów do czyszczenia, co z pewnością doceni każda perfekcyjna pani domu.

BOX podtynkowy – niewidoczny bohater

Montaż instalacji podtynkowej planuje się już na etapie budowy lub remontu. Najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszą konserwację, oferują BOXy podtynkowe. BOX składa się z dwóch części: obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (rozety i dźwigni/pokręteł), montowanych na okładzinie z płytek. Prostokątną, ozdobną rozetę można w każdej chwili zdjąć, aby dostać się do głowicy baterii lub innych niewidocznych na co dzień elementów. BOX jest też uniwersalny, można w nim wymienić baterię mieszaczową na termostatyczną lub odwrotnie, a także dowolnie dopasować elementy zewnętrzne. W każdym momencie w przyszłości możliwa będzie zatem całkowita zmiana aranżacji łazienki: od rodzaju baterii (termostat lub mieszacz), po rozety, dźwignie i pokrętła. Bez uciążliwego remontu i związanych z nim kosztów.

2_Post_518521

Najmodniejsze baterie podtynkowe

Przyzwyczailiśmy się do armatury w tradycyjnym, srebrzystym kolorze chromu. Jednak najmodniejszym obecnie rozwiązaniem są komponenty w głębokiej, matowej czerni, którą pokochali projektanci wnętrz z całego świata. Czarne baterie mogą stać się prawdziwą ozdobą łazienki, dodając jej eleganckiego i designerskiego charakteru. Pasują zarówno do pomieszczenia w stylu industrialnym, gdzie znakomicie podkreślą surowość aranżacji, jak i do klasycznie urządzonej łazienki, gdzie z kolei będą grać pierwszoplanową rolę. To strzał w dziesiątkę dla osób, które stawiają na mocne akcenty.

Decydując się na armaturę podtynkową możemy do woli wybierać w elementach o różnych kształtach i kolorach. Elementy, które będą widoczne, możemy dopasować idealnie do całej aranżacji wnętrza. I tak do opływowej ceramiki i półokrągłej kabiny idealnie pasować będą okrągłe lub zaokrąglone elementy, a do kształtów zdecydowanych i prostokątnych – te, których forma jest oparta na kwadracie.  Ważne, aby wszystkie elementy – zarówno te przeznaczone pod prysznic, do wanny, jak i umywalki – łączył podobny wygląd. Dzięki temu aranżacja łazienki będzie spójna i harmonijna.

RGB_small_SOMNIA_BOX_hiacynt_abelia_temisto_mokko_2_421335

Dla kogo najlepsza jest bateria termostatyczna?

Baterie termostatyczne to odpowiedź na potrzebę jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa pod prysznicem. Korzystanie z baterii termostatycznych jest bardzo łatwe. Najpierw na pokrętle regulacji temperatury należy ustawić odpowiadającą nam temperaturę wody. Specjalna blokada bezpieczeństwa w formie chromowanego bolca, zabezpiecza przed poparzeniem się. Aby bowiem ustawić temperaturę wyższą niż komfortowe 38˚C, należy najpierw wcisnąć blokadę, i dopiero wtedy możliwe jest przekręcenie pokrętła temperatury na wyższą. Jest to szczególnie ważne gdy użytkownikami baterii są małe dzieci lub osoby starsze. Bateria „zapamiętuje” nasze ulubione ustawienie i chroni przed nieumyślnym otwarciem bardzo gorącego strumienia.

RGB_Multibox_opdlyw_scienny_890425

Jeśli zdecydujemy się na montaż termostatycznej baterii podtynkowej, możemy wybrać BOX termostatyczny lub baterię podtynkową Multibox.

 

Komplet podtynkowy prysznicowy lub do wanny

Szukając kompleksowego wyposażenia łazienki warto zwrócić uwagę na gotowe komplety podtynkowe. Wybierając gotowe rozwiązania nie tylko oszczędzamy cenny czas, ale też mamy pewność, że wybrane elementy będą doskonale do siebie pasować. Komplety wchodzące w skład dużych kolekcji, takich jak Anemon, Arnika czy Hiacynt, mają jeszcze jedną zaletę: możemy dopasować do nich inne elementy wyposażenia łazienki, takie jak np. baterie umywalkowe, ceramika i wiele innych.

Możemy wybierać spośród kompletów przeznaczonych do wanny lub pod prysznic, wyposażonych w baterię mieszaczową lub termostatyczną. Z łatwością wybierzemy produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

 

 

 

Ania_Owczarek_269505

 

Anna Owczarek

Od 12 lat związana jest z marką Deante. W tym czasie wprowadzała na rynek nowe kolekcje ceramiki, kabin prysznicowych i natrysków. Obecnie Product Manager grup ceramiki i natrysków. Dobrze czuje się w tematach związanych z aranżacją wnętrz – nie tylko łazienek. Ceni nowoczesne kierunki w wyposażeniu i śledzi wszelkie zmiany trendów. Bliskie są jej też kwestie mody oraz dobrego, przemyślanego designu. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, z których chętnie korzystają wszyscy znajomi, którzy planują urządzanie domu.

 

Ewa_Wlodarczyk_2_590701
Ewa Włodarczyk

Product Manager grupy baterii w firmie Deante. Miłośniczka ładnych przedmiotów i dobrego designu. Z wyksztalcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Ma kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach product managera i project managera, dzięki czemu łączy pasję projektowania z umiejętnością efektywnego wdrażania nowych produktów.


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat