Idea małych łazienek

W Polsce królują małe łazienki, będące nieodłącznym elementem mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Niewielkie pomieszczenie warto potraktować jako wyzwanie, które rozbudza naszą kreatywność, a nie przykrą konieczność. Podpowiadamy co zrobić, aby nieduże łazienki były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Nasze porady pomogą Ci:

 • zaplanować remont - od pomysłu do realizacji
 • poprawnie rozmieścić sprzęty łazienkowe
 • rozsądnie zagospodarować przestrzeń na schowki
 • wykorzystać ciekawe rozwiązania aranżacyjne
 • wybrać estetyczne i funkcjonalne produkty
 • uniknąć kosztownych i irytujących błędów
Konkurs małe łazienki
Projekt, wizualizacje, plan, kosztorys "Małej łazienki" Pobierz katalog

Rozstrzygnęliśmy konkurs
Zaplanuj małą łazienkę z Deante

Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęć swojej łazienki, opisanie wnętrza marzeń i udzielenie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać?
Otrzymaliśmy aż 78 zgłoszeń! Najbardziej ujęły nas wzruszające historie rodzinne oraz plastyczne opisy pomieszczeń.

Kinga Brzozowska, laureatka 1. miejsca, otrzymała projekt łazienki i produkty Deante o wartości 3000 zł brutto. Zobaczcie, co dla zwyciężczyni przygotowała Magdalena Nowak, architektka współpracująca z nami w ramach projektu "Małe łazienki" od Deante. Trzymamy kciuki za całkowitą metamorfozę wnętrza!

ZOBACZ FINALNY PROJEKT

Metamorfoza łazienki

Laureat 2. miejsca w konkursie "Zaplanuj małą łazienkę z Deante" przeprowadził gruntowny remont. Pan Bartosz Jeromin przemienił sfatygowane, niefunkcjonalne pomieszczenie w wygodną łazienkę zgodną z najnowszymi trendami. W projekcie wykorzystano zestaw podtynkowy Cynia i baterię Floks naszej marki.

Projektantki

Deante od ponad 25 lat urządza polskie łazienki, dlatego postanowiliśmy wziąć pod lupę 3, 5 oraz 7-metrowe wnętrza. Połączyliśmy nasze doświadczenie z wiedzą i umiejętnościami trzech architektek wnętrz. Tak powstały projekty, pokazujące jak można wykorzystać potencjał małych pomieszczeń.

 • Joanna Sokołowska Projektantka

  W projektowaniu kieruje się prostą dewizą: Wnętrze, tak jak i człowiek, powinno mieć duszę. By zachować ład i harmonię powinno być odzwierciedleniem potrzeb i marzeń właścicieli. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne oczekiwania.

 • Magdalena Nowak Projektantka

  Tworzy koncepcje wnętrz prywatnych, w tym małych pomieszczeń, np. łazienek oraz pomieszczeń użyteczności publicznej. Stara się nadać swoim projektom indywidualny charakter, odpowiadający temperamentom domowników, przy jednoczesnym zachowaniu zasad ergonomii.

 • Danuta Fąk Projektantka

  Na swoim koncie ma setki ukończonych projektów wnętrz, obejmujących mieszkania, domy oraz lokale użytkowe. Lubi wprowadzać nieszablonowe akcenty w neutralnych pomieszczeniach, dzięki czemu jej aranżacje są nie tylko niecodzienne, ale też ponadczasowe.

Zaprojektuj swoją łazienkę

Dla singli Dla rodzin Dla seniorów
3 m2 NAME NAME NAME
5 m2 NAME NAME NAME
7 m2 NAME NAME NAME

Pomocne artykuły

Przedstawiamy serię artykułów poradnikowych, które, mamy nadzieję, zainspirują Was do stworzenia łazienki marzeń.

Mała łazienka oczami projektantek

Mała łazienka oczami projektantek

 • 2015-05-29 08:52:58

Joanna Sokołowska, Danuta Fąk i Magdalena Nowak – od lat urządzają polskie mieszkania, tworząc przyjazną i komfortową przestrzeń w nawet najbardziej problematycznych wnętrzach. Zapytaliśmy architektki wnętrz, co sprawia największe trudności w projektowaniu małych łazienek i jakie mamy przyzwyczajenia wybierając kolory i wzory.

Czytaj więcej

Odważne aranżacje w mini wydaniu

Odważne aranżacje w mini wydaniu

 • 2015-05-29 08:39:38

Biel, beże i pastele – to kolorystyka, która od razu przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o małej łazience. Pora porzucić utarte ścieżki i wybrać oryginalne rozwiązania, które nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.

Czytaj więcej

Wanna czy kabina? Łazienkowy dylemat

Wanna czy kabina? Łazienkowy dylemat

 • 2015-05-28 16:03:18

Długie, relaksujące kąpiele, czy wygoda i oszczędność wody? Właściciele mini łazienek często muszą dokonać wyboru pomiędzy montażem wanny a kabiny natryskowej. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć za i przeciw, a następnie dopasować rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Czytaj więcej

Mini łazienka - dużo pomysłów na schowki

Mini łazienka - dużo pomysłów na schowki

 • 2015-05-28 15:56:08

Szafki, słupki, szuflady, kosze, pojemniki to sprzymierzeńcy małych przestrzeni łazienkowych. Sztuką jest zagospodarowanie ich w taki sposób, aby były nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale też komponowały się z aranżacją wnętrza.

Czytaj więcej

Metraż w skali mikro - jak rozmieścić sprzęty?

Metraż w skali mikro - jak rozmieścić sprzęty?

 • 2015-05-28 15:34:15

Mała łazienka często wymaga gruntownej przebudowy, związanej z przenoszeniem sprzętów i wydzielaniem poszczególnych stref na nowo. Jak ulokować wannę czy toaletę, aby zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia?

Czytaj więcej

Duży remont w kilku małych krokach

Duży remont w kilku małych krokach

 • 2015-05-28 15:23:47

Jak przygotować się do łazienkowej rewolucji, aby uniknąć chaosu i remontowego bólu głowy? Najlepiej wszystko skrupulatnie zaplanować, nie bać się realizować swoich wizji i zdać się na specjalistów.

Czytaj więcej

Jak mieszkają Polacy?

Jak mieszkają Polacy?

 • 2015-05-28 15:16:11

Obecnie przywiązujemy większą wagę do tego jak mieszkamy. Nowe osiedla wyrastają jak grzyby po deszczu, coraz większą wagę przywiązujemy do aranżacji wnętrz. Czy te zmiany przekładają się na jakość życia przeciętnego Polaka? Jak mieszkają przysłowiowi Kowalscy?

Czytaj więcej


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat