Elementy podtynkowe - dlaczego warto ...

Elementy podtynkowe - dlaczego warto je mieć w swojej łazience?

2019-09-02 13:30:00

Systemy podtynkowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób remontujących lub rearanżujących łazienki. Przedstawiamy ich najważniejsze zalety.

RGB_small_box_hiacynt_konsola_azalia_tess_3_265688

Oferta produktów łazienkowych dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy, co sprawia, że wybór armatury nie jest zadaniem łatwym. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Elementy podtynkowe spełniają najważniejsze z nich – są funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie i zgodne z najnowszymi trendami. Właśnie dlatego stanowią doskonałe rozwiązanie do łazienki.

Modny design

Zgodnie z aktualnym trendem wzorniczym, czyli wciąż bardzo popularnym stylem minimalistycznym, ilość elementów, form i faktur powinna być ograniczona do minimum. Pozwala to uzyskać harmonijne wnętrze, pozbawione zbędnych szczegółów, zakłócających efekt końcowy. Wszystkie sprzęty powinny być funkcjonalne, ale także estetyczne. Właśnie dlatego w tego typu wnętrzach najbardziej wskazany jest montaż elementów podtynkowych, pozwalający ukryć przyłącza i rury w suficie, ścianie bądź podłodze. W ofercie Deante można znaleźć produkty podtynkowe w wykończeniu chromowanym lub matowoczarnym, które doskonale wpisują się w minimalistyczny trend.

RGB_Azalia_box_wanna_3_616501

Jednym z bardzo eleganckich rozwiązań jest bateria podtynkowa Multibox mająca formę prostokątnego panelu, wykonanego z chromowanego mosiądzu. Do wyboru mamy dwa modele baterii podtynkowych: termostatyczny i tradycyjny – mieszaczowy. Pierwszy z nich umożliwia ustawienie preferowanej przez nas stałej temperatury kąpieli.

Nieograniczone możliwości aranżacji

System podtynkowy daje największą swobodę w urządzeniu łazienki. Można korzystać z gotowych kompletów, bądź samodzielnie tworzyć różnorodne kombinacje baterii z głowicami, słuchawkami, dyszami czy wylewkami. W zależności od zastosowanych elementów łazienka może stać się luksusową strefą SPA z biczami wodnymi, lub miejscem przeznaczonym do szybkiego odświeżenia w strugach deszczu. Warto pamiętać, że elementy podtynkowe zastosujemy nie tylko w strefie prysznica, ale też wanny i umywalki. Możemy więc całe pomieszczenie urządzić w taki sposób, jaki tylko sobie wymarzymy.

RGB_small_anemon_bis_-storczyk_mokko_940853

BOX podtynkowy – wygoda montażu i użytkowania

Najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszą konserwację, oferują BOXy podtynkowe Deante. Instalacja BOXu jest szybka i bezproblemowa. Produkt składa się z dwóch części: obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (rozety i dźwigni/pokręteł), montowanych na okładzinie z płytek. Oba te elementy wybiera się osobno, więc decyzję odnośnie wyglądu zewnętrznego można podjąć nawet długi czas po zakończeniu prac remontowych. W przypadku nowego BOXa Deante konstrukcja obudowy jest uniwersalna, więc umożliwia wymianę komponentów baterii mieszaczowej na termostatyczną i odwrotnie. W dowolnym momencie w przyszłości możliwa będzie zatem całkowita zmiana aranżacji łazienki: od rodzaju baterii (termostat lub mieszacz), po rozety, dźwignie i pokrętła. Bez uciążliwego remontu i związanych z nim kosztów.

RGB_BOX_termostatyczny_alpinia_peonia_bidetka_725352

Liczy się każdy centymetr

Rozsądne wykorzystanie przestrzeni w niewielkich łazienkach, a z takich właśnie korzysta większość Polaków, jest niezwykle istotne. Zarówno w kabinie prysznicowej, jak i w wannie lub nad umywalką warto zamontować system podtynkowy, pozwalający zaoszczędzić cenne centymetry. Wszystkie rury są ukryte, a na zewnątrz pozostają jedynie źródła wypływu wody oraz bateria składająca się z maskującej rozety i dźwigni.

RGB_hiacynt_box_wanna_azalia_tess_konsola_3_369916

Jakość – zawsze ważna

W przypadku systemu podtynkowego wysoka jakość jest szczególnie istotna. Systemy podtynkowe Deante gwarantują długoletnie, bezawaryjne użytkowanie. Do produkcji baterii wykorzystuje się bowiem wysokiej klasy materiał – mosiądz MO59, odporny na korozję, o świetnych właściwościach odlewniczych. Z kolei stanowiące główny element baterii głowice ceramiczne decydują o jej poprawnym funkcjonowaniu i szczelności. Dodatkowo, wszystkie głowice natryskowe, dysze i słuchawki posiadają system anti-calc, ułatwiający usuwanie osadu wapiennego.

Wybór elementów podtynkowych pozwala na stworzenie pięknej, minimalistycznej łazienki. Pomieszczenie wyposażone w sprzęt tego typu będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale także służyć przez długie lata.

Wróć do strony systemów podtynkowych


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat