Krok po kroku. Deante wspiera niepełnosprawnych ...

Krok po kroku. Deante wspiera niepełnosprawnych miłośników wody

2020-02-05 09:03:24

Woda jest dla Deante ulubionym i najbardziej oczywistym żywiołem. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok ludzi, którzy kochają ją równie mocno jak my. Dlatego pomagamy stowarzyszeniu Krok po kroku HSA w wyposażeniu pływającej platformy nurkowej dla osób niepełnosprawnych!

W odróżnieniu od tradycyjnych baz nurkowych, platforma na jeziorze Płotki w Pile będzie przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Dlatego wymaga specjalnego wyposażenia, dedykowanego osobom z ograniczeniami ruchowymi. Dostosowana będzie do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Zanurzenie ruchomego dna platformy będzie można regulować w zależności od stopnia niepełnosprawności i zaawansowania w nurkowaniu osoby schodzącej pod wodę. W ten sposób każdy będzie miał możliwość zanurkować w jeziorze i zobaczyć ten niesamowity, podwodny świat.

Platforma w Pile to innowacyjny obiekt rehabilitacji, jedyny taki na świecie. Umożliwi osobom niepełnosprawnym nurkowanie przez cały rok i przez całą dobę. Firma Deante pomogła ją wyposażyć w armaturę, ceramikę oraz wielofunkcyjne poręcze z serii Vital.

Uchwyty i wyposażenie firmy Deante bardzo współgrają z obiektem, który budujemy – mówi Krzysztof Trawiński, prezes stowarzyszenia Krok po kroku HSA. – Szczerze mówiąc, nie wyobrażaliśmy sobie, że istnieją tak funkcjonalne elementy, które jednocześnie poprawiają estetykę i w praktyce umożliwiają przemieszczanie się osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Platforma do nurkowania to nie tylko relaks i przyjemność obcowania z wodą. To także sposób rehabilitacji, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą odkryć nieznane dotąd możliwości ruchowe własnego ciała, uwierzyć we własne siły i znaleźć nową drogę walki z ograniczeniami, które ich spotkały. A to wszystko w otoczeniu bujnej podwodnej roślinności i pływających wokół ryb.

Już na etapie budowy uczestniczyliśmy w nocnym zejściu pod wodę. Zobaczcie, jak ono wyglądało:

Zobacz te i inne filmy na naszym profilu YouTube.


Ta strona używa cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij komunikat