Ekologiczne opakowania

Jako dbająca o środowisko firma, Deante doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele dla ochrony środowiska naturalnego na poziomie globalnym, mogą zrobić przedsiębiorstwa. Najlepszym świadectwem zaangażowania marki w ochronę naszej planety, są rozwiązania proekologiczne, które wdrażamy na bieżąco w ramach firmowej filozofii ProEco.
Obok wdrażanych od lat rozwiązań technologicznych, mających na celu ograniczenie zużycia wody, wprowadziliśmy w 2020 roku zupełnie nowy, proekologiczny standard opakowań, który ogranicza do minimum wykorzystanie tworzyw sztucznych i zakłada korzystanie z nieszkodliwych dla środowiska materiałów, przy wykonaniu zwiększającym bezpieczeństwo przesyłki.
Co to oznacza w praktyce? Świadomi faktu, że rynek opakowań plastikowych stanowi aż 39,6% europejskiego zapotrzebowania na tworzywa sztuczne, będąc jednocześnie sektorem, który w największym stopniu przyczynia się do produkcji ponad 50 milionów ton plastiku rocznie w samej Europie*, ograniczyliśmy obecność tworzyw sztucznych w elementach wypełniających i usztywniających wnętrza paczek. Stawiamy na tekturę, która staje się obecnie wiodącym materiałem wykorzystywanym w sektorze opakowań, a nasze pudełka wykonane są z bezbarwnego, niepowlekanego folią kartonu, z jednokolorowym nadrukiem. Staramy się także, by tam gdzie to tylko możliwe, stosować kartony opatrzone certyfikatem FSC z nadrukiem wykonanym za pomocą farby na bazie wody. Podejście ekologiczne do materiałów połączyliśmy z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych naszych opakowań. Wielomiesięczne próby w naszych laboratoriach i testy transportowe pozwoliły nam na dopasowanie naszych opakowań do dynamicznie rosnącego rynku e-commerce.
Jesteśmy dumni z tego, że Deante jako jedna z pierwszych marek w branży łazienkowej zrezygnowała z plastiku i jego pochodnych w opakowaniach, a zmiana sposobu pakowania produktów, to nie tylko wspieranie globalnej walki z plastikiem, ale także ukłon w stronę naszych Klientów. Wiemy, że coraz częściej są oni świadomi problemu zanieczyszczenia środowiska i chętnie podejmują działania proekologiczne. Wierzymy, że razem możemy zrobić więcej i liczymy na to, że Klienci docenią podejmowane przez nas starania.
Myślisz globalnie, działasz lokalnie? Pamiętaj, że tekturowe pudełka możesz ponownie użyć! Przemyślany design naszych opakowań idealnie nadaje się do wykorzystania przy przeprowadzce, a pudełka mogą posłużyć jako podkładka pod monitor lub kwietnik. Małe gabaryty sprawdzą się do przechowywania paragonów fiskalnych, jako organizery do szuflad, a nawet jako pojemniki na sadzonki. Duże gabaryty opakowań to pomysł na kreatywny domek dla kota lub pomysł na wspaniała zabawę z dzieckiem w budowę miast i zamków. Bo nic tak nie cieszy, jak wyhodowane w domu, ekologiczne zioła lub warzywa. Nasze opakowania są ekologiczne, trwałe i bezpieczne. Upcycling jest w modzie i nic nie kosztuje!
*źródło: raport ‘Plastics – the Facts 2020 An analysis of European plastics production, demand and waste data’ opublikowany przez PlasticsEurope i EPRO (European Association of Plastics Recycling and Recovery Organisations)