Wanny - design i funkcjonalność w jednym - Deante

Odkryj luksus relaksu w wannie - największy wybór rozmiarów, kształtów. Design i funkcjonalność - sprawdź atrakcyjne ceny!

Wanna wolnostojąca: luksus, wygoda i praktyczne akcesoria

Nowoczesne wanny w przestrzennych łazienkach to często właśnie wanny wolnostojące. Są symbolem elegancji, kojarzą się z modelami retro, na ozdobnych nóżkach, lecz obecnie dostępne są również w bardzo nowoczesnych wydaniach. Wanny wolnostojące lubią dużą ilość miejsca, dlatego najlepiej sprawdzają się w większych łazienkach. Nie muszą stać na środku, lecz mając dostęp do takiej wanny z każdej strony, można ją bez problemu umyć. Do wanny bez zabudowy wybierz baterię wannową i syfon w pasującym kolorze, a by zwiększyć komfort kąpieli, zamów zagłówek, który zapewni podparcie Twojej głowie podczas chwili relaksu. Obok wanny wolnostojącej znajdź miejsce na stojak lub półkę na kosmetyki.

Wanna z parawanem czy prysznic? Dylemat, przed którym stoi każdy remontujący łazienkę

Ludzie dzielą się na miłośników długich kąpieli w wannie i tych, którzy wolą szybki prysznic. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dobrze byłoby mieć wybór. Jeżeli dysponujesz dwiema łazienkami w domu, zawsze możesz w jednej umieścić kabinę prysznicową, a w drugiej wygodną wannę wolnostojącą. Przed problemem wanna czy prysznic nie stoją też właściciele dużych, przestronnych łazienek, w których znajdzie się miejsce dla obu tych rozwiązań. Jeśli jednak posiadasz tylko jedną, niewielką łazienkę, idealnie sprawdzi się wanna z parawanem. Możesz zamontować baterię prysznicową, a nawet deszczownicę i korzystać zarówno z przyjemnych kąpieli, jak i szybkiego prysznica.

Różne rodzaje wanien - bo każda z nich może być skrojona na miarę twoich potrzeb!

Podstawowy podział wanien to obecnie: wanna przyścienna i wanna wolnostojąca. W naszej ofercie znajdziesz również model uniwersalny Hiacynt, który doskonale sprawdzi się zarówno dosunięty do ściany, jak i oddalony od niej. Wybierz wielkość i kształt modnej wanny akrylowej tak, by wpisał się w styl Twojej łazienki, podkreślił jej charakter, a zarazem spełnił wszystkie Twoje oczekiwania.

Wanna wolnostojąca czy do zabudowy - który model wybrać do swojej łazienki?

Pierwszym kryterium jest zwykle ilość miejsca w pomieszczeniu. Wannę łazienkową do zabudowy umieszcza się pod ścianą, zwykle w narożniku w taki sposób, by nie rzucała się w oczy, by sprawiała wrażenie wtopionej w tło. Wanna wolnostojąca jest modelem z reguły eksponowanym i stanowiącym element ozdobny. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w łazienkach loftowych i industrialnych.

Nowoczesne wanny wolnostojące - zakochaj się w owalnych kształtach

Aranżacja łazienki z wanną owalną jest bardzo często wybieraną opcją w nowoczesnych domach. Taka wanna jest nie tylko niezwykle efektowna, ale jej kształt pozwala zużywać mniej wody w celu zanurzenia całego ciała. Jest ergonomiczna i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Owalna wanna nadaje pomieszczeniu miękkości oraz lekkości. Idealnie komponuje się z okrągłymi lub owalnymi lustrami, akcesoriami w podobnym kształcie czy niezwykle modnymi płytkami plaster miodu.

Jaki wymiar wanny wybrać? Maksymalny komfort i odprężenie podczas kąpieli

Najpopularniejsze wymiary wanny to długość 150 cm, 160 cm i 170 cm. Właściciele niewielkiej łazienki często pytają, czy wanna 150 jest wygodna. To zależy od tego, ile wzrostu mają jej użytkownicy. Zakłada się, że wanna 150 cm powinna zapewnić komfortowe ułożenie ciała o długości max. 170 cm. W przypadku osób wyższych idealnie byłoby wybrać większy model. Jeżeli jednak warunki lokalowe na to nie pozwalają, trzeba pójść na kompromis.

Wanna akrylowa, ze stali emaliowanej, czy konglomeratu - który materiał jest łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji?

Spośród dostępnych na rynku wanien, inwestorzy najchętniej wybierają wannę akrylową. Jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia, a przy tym lekka i łatwo się ją myje. Dodatkowo akryl należy do niezwykle plastycznych materiałów, dzięki czemu można z niego tworzyć wanny o ciekawych kształtach, dopasowanych do anatomicznej budowy ciała oraz zupełnie nietypowe, stanowiące element dekoracyjny łazienki. Do mycia wanny akrylowej nie wolno używać środków z amoniakiem, alkoholem lub acetonem w składzie. Najlepiej sprawdzą się preparaty do pielęgnacji armatury Deante. Pamiętaj, by po każdej kąpieli osuszyć wannę, co zapobiegnie osadzaniu się kamienia.