Baterie sensorowe

Hiacynt

Baterie sensorowe

Hiacynt

Sensor umieszczony jest w wylewce, a nie jak to zazwyczaj bywa w korpusie. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze użytkowanie baterii, bez zbędnych dodatkowych ruchów, ponadto przyspiesza wyłączenie strumienia wody, ograniczając jej zużycie.

Zalety technologii sensorowej (bezdotykowej)

Technologia baterii sensorowej gwarantuje optymalizację zużycia wody. Bateria uruchamiana jest bezdotykowo – wystarczy umieścić dłonie w zasięgu sensora znajdującego się w wylewce, co powoduje automatyczny wypływ wody i wyłącza z chwilą ich odsunięcia. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie wysokiego standardu higieny, ponieważ eliminuje konieczność posługiwania się przez użytkownika uchwytem.

Ekologiczna

Korpus baterii wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, zapewniając długą żywotność baterii. Jest to surowiec, który podlega procesowi recyklingu, przez co może zostać powtórnie wykorzystany. Bateria pakowana jest w ekologiczne opakowanie: biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Ekonomiczna

Bateria bezdotykowa gwarantuje optymalizację codziennego zużycia wody. Strumień wody załącza się w momencie umieszczenia dłoni w zasięgu sensora i wyłącza z chwilą ich odsunięcia. Dzięki temu, podczas rekomendowanego 30-sekundowego mycia rąk, zużywamy wodę tylko przez ok. 12 sekund.

Higieniczna

Bateria Hiacynt uruchamiana jest bezdotykowo. Tego typu rozwiązanie to gwarancja higieny, ponieważ nie wymaga posługiwania się uchwytem. Ponadto bateria posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Który model wybrać?

Wybierz model baterii sensorowej dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości instalacji. Pod uwagę weź następujące czynniki:

  • Regulacja temperatury - dla użytku prywatnego polecamy baterie z pokrętłem regulacji temperatury umieszczonym na korpusie baterii. Modele bez regulacji przeznaczone są raczej do obiektów, gdzie temperatura wody ustawiana jest dla całej instalacji.
  • Sposób zasilania - do wyboru są modele podłączane do prądu za pomocą zasilacza 230/6V lub wersje zasilane bateriami (4xAA).
  • Kolor - w zależności od preferencji i aranżacji łazienki w ofercie jest klasyczny chrom lub elegancki czarny mat (nero).

Kalkulator oszczędności

Zużycie wody i wydatki w Twoim domu zależą od szeregu czynników. Korzystając z poniższego kalkulatora możesz policzyć, ile Ty możesz zaoszczędzić dzięki zastosowaniu baterii sensorowej z serii Hiacynt. Domyślnie wpisane są przykładowe wartości wynikające z naszych analiz - możesz je dostosować do swojego gospodarstwa domowego.

1
Gospodarstwo domowe Uzupełnij szczegóły dotyczące zachowań mieszkańców

Ile osób mieszka w Twoim gospodarstwie?

os.

Ile razy dziennie każda osoba myje ręce?

razy

Ile średnio trwa jedno mycie rąk?

s.
2
Opłaty

Stawka za zimną wodę i ścieki (łącznie)

zł/m3
Wartość zależy od sposobu podgrzewania, wymaga samodzielnej kalkulacji

Stawka za ciepłą wodę i ścieki (łącznie)

zł/m3
Jeżeli w Twojej miejscowości opłata za śmieci nie zależy od zużycia wody, wpisz 0

Stawka za śmieci uzeleżniona od zużycia wody

zł/m3
Jak ciepłą wodą myjesz ręce? 50%
zimna
ciepła
3
Ile rocznie zaoszczędzę używając baterii sensorowej?
1069.20
244.49

Tradycyjna bateria mieszaczowa
(przepływ 9 l/min)

Zużycie wody w l/sek: 0.15
Czas użycia wody podczas mycia rąk [s]: 33.00
Ilość wody zużytej wody podczas 1 mycia [l]: 4.95
Ile litrów wody dziennie używa rodzina do mycia rąk [l]: 99.00
Ilość m3 wody dziennie użytych: 0.099
Dzienny koszt ciepłej i zimnej wody ze ściekami [zł]: 1.98
Dzienny koszt śmieci [zł]: 0.99
Miesięczny koszt wody + śmieci [zł]: 89.10
Roczny koszt wody + śmieci [zł]: 1069.20

Bateria sensorowa Hiacynt
(przepływ 4,9 l/min)

Zużycie wody w l/sek: 0.08
Czas użycia wody podczas mycia rąk [s]: 13.86
Ilość wody zużytej wody podczas 1 mycia [l]: 1.13
Ile litrów wody dziennie używa rodzina do mycia rąk [l]: 22.64
Ilość m3 wody dziennie użytych: 0.023
Dzienny koszt ciepłej i zimnej wody ze ściekami [zł]: 0.45
Dzienny koszt śmieci [zł]: 0.23
Miesięczny koszt wody + śmieci [zł]: 20.37
Roczny koszt wody + śmieci [zł]: 244.49
1 Firma Deante nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość wyników – mają one charakter orientacyjny, a dokładne zużycie i poniesione koszty mogą zależeć od dodatkowych czynników, których nie da się przewidzieć.
Sensorowa bateria umywalkowa pochodzi z kolekcji Hiacynt. To seria zaprojektowana przez Małgorzatę Petelicką z dbałością o każdy szczegół. Łączy nowoczesny design z nutą ponadczasowości. Serię charakteryzuje dynamiczna forma, bowiem strzeliste łuki zrównoważone zostały prostymi płaszczyznami. Kolekcja została wykonana z najlepszej jakości materiałów, zapewniających długą żywotność produktów. Baterie sensorowe Hiacynt występują w dwóch wykończeniach: w eleganckim błyszczącym chromie oraz w efektownej, matowej czerni. Zobacz kolekcję