Kategorie

Filtry

Kolor / Wykończenie

Seria

Sposób montażu

słuchawka

Cena

Baterie wannowe: stojące i ścienne - Deante

Szeroki wybór baterii wannowych 1 i 3 otworowych, tradycyjnych i ściennych. Wykończenie: bianco, chrome, nero. Styl klasyczny, nowoczesny i retro. Sprawdź!

Baterie wannowe elementy armatury łazienkowej

Dobrze wybrana bateria wannowa z prysznicem i wylewką lub ewentualnie deszczownicą to przede wszystkim podwyższenie funkcjonalności łazienki. Dodatkowo bateria to również istotny element o charakterze dekoracyjnym. Architekci i inwestorzy zwykle przywiązują dużą wagę do tego, by armatura w całym pomieszczeniu była spójna, miały taki sam lub choć zbliżony kształt oraz kolor, a najlepiej pochodziły z jednej serii.

Baterie wannowe możemy podzielić też ze względu na ich montaż. Są to:

- bateria wannowa ścienna,

- bateria wannowa stojąca,

- bateria wannowa podłogowa.

Modele baterii wannowych w wariancie stojącym, ściennym, podtynkowym i podłogowym

Baterie wannowe stojące to te montowane do brzegu wanny. Dostaniesz je w wersji jednouchwytowej, dwuuchwytowej z tzw. kurkami lub mieszaczem.

Nowoczesna bateria wannowa 3 otworowa to 3 osobne elementy dla wylewki wannowej, węża prysznicowego oraz uchwytu. Bateria 4-otworowa prezentuje się podobnie, lecz posiada 2 kurki.

Baterie ścienne to nowoczesność nawiązująca do tradycji sprzed 100 lat. Są eleganckie, a przy tym bardzo wygodne w użytkowaniu. Jeśli zależy Ci na innowacyjności i minimalizmie, bateria wannowa podtynkowa sprawdzi się doskonale. Bateria wannowa czarna, chromowana, złota lub mosiężna to propozycje, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Baterie wannowe podłogowe są rozwiązaniem dla modnych wanien wolnostojących, które dzięki temu rozwiązaniu można zamontować nawet na środku łazienki czy w sypialni.

Najważniejsze parametry dobrej baterii. Czym się kierować przy jej wyborze?

Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość baterii wannowej i jej sposób montażu, by dopasować ją do rodzaju wanny.

Kupując baterię, sprawdź jeszcze: klasę przepływu, grupę akustyczną, rozmiar głowicy ceramicznej, materiał. Nie bez znaczenia jest oczywiście forma i kolor baterii, które powinny pasować do pozostałych elementów armatury w łazience. Bardzo modna dziś bateria wannowa czarna to propozycja do nowoczesnej łazienki, a także tej urządzonej w stylu industrialnym i prowansalskim. Bateria wannowa złota z kolei pięknie współgra z wystrojem glamour, ale też boho np. przy wannie wolnostojącej. Dla spójności wybierz korek do wanny w pasującej kolorystyce. Pamiętaj, że w przypadku modelu stojącego, bardzo duży wpływ na komfort będzie miała odpowiednia wysokość baterii wannowej.

Bateria do wanny - bateria wannowa ścienna

Bateria wannowa, prysznicowa oraz modna wylewka ścienna podtynkowa to bardzo częsty wybór w ostatnich latach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na długość wylewki, by woda swobodnie mogła trafiać do komory wanny. Aby jednak wylewka nie przeszkadzała w trakcie kąpieli, warto rozważyć zakup składanego modelu.

Obecnie baterie ścienne montuje się przeważnie przy jej dłuższej krawędzi, aby można było wygodnie leżeć po dowolnej stronie lub cieszyć się kąpielą we dwoje.