AKTUALNOŚĆ

Aranżacje łazienki z prysznicem

Wystrój łazienki z prysznicem na pewno musi być spójny. Jeśli wymieniamy przez lata pojedyncze elementy, jest to trudne. Jednak w przypadku planowania generalnego remontu lub zupełnie nowego pokoju kąpielowego, warto pomyśleć o jednorodnym stylistycznie rozwiązaniu. Właśnie dlatego w Deante proponujemy całe kolekcje, abyaranżacje łazienki z prysznicem były łatwe i wszystko można było znaleźć w jednym miejscu.

Łazienka z prysznicem inspiracje — baterie łazienkowe

Najpopularniejszym kolorem armatury jest chrom, spotykamy go w centrach handlowych, obiektach publicznych, szpitalach, w sporej części domów prywatnych. Na tym opcje się nie kończą. Klasyczne bianco, tradycyjny chrom, intrygująca szarość titanium, szlachetna czerń nero, majestatyczne złoto i mosiądz — wybór jest naprawdę spory. Dobrze jest, aby w pomieszczeniu przeważały maksymalnie dwa, góra trzy kolory, np. biel i niebieski w połączeniu z delikatną szarością albo czarny i złoty z drewnianym wykończeniem. Ciekawe rozwiązania w łazienkach to nie tylko same kolory, to także kształty. W stylu industrialnym lepiej wyglądają kąty proste, które przywołują na myśl solidność i zdecydowanie. Dla takich wnętrz polecamy serię Anemon i Maruna. Na drugim biegunie są łagodne zaokrąglenia, idealnie wpasowujące się w łazienki w stylu retro, jakie reprezentują kolekcje Arnika i Temisto. Oczywiście istnieje też “złoty środek”, gdzie linie proste i łuki łączą się w estetyczną całość np. w seriach Hiacynt, Jasmin, Agawa, Alpinia, Chaber, Corio, Cynia i Tubo.

Aranżacje łazienek z prysznicem — motywy przewodnie

Jeśli szukasz łazienki z prysznicem inspiracje uniwersalne, zapraszamy do zakładki z naszymi wizualizacjami. Możesz wybrać z wielu gotowych pomysłów, filtrując po wielkości pomieszczenia, preferowanym stylu i kolorystyce. Nasi projektanci cały czas pracują nad nowymi pomysłami. Zobacz zdjęcia łazienek z prysznicem, a w komplecie znajdziesz wszystkie produkty wykorzystane w danej aranżacji. Niektórzy jednak chcą od swojej łazienki czegoś niebanalnego i niespotykanego. Czy oznacza to zupełnie indywidualny projekt łazienki z prysznicem? Niekoniecznie. Czasem wystarczą drobne elementy dekoracyjne, aby zmienić pokój kąpielowy we własny prywatny raj. A oto kilka przykładów:

  • łazienka marynarza — okrągłe lustro wykończone lnianą liną z węzłem doskonale imituje wnętrze statku. Można do tego dodać wieszaki w kształcie kotwic i kilka dużych muszli. Całość powinna mieć biało-błękitno-granatową kolorystykę, z elementami drewnianymi.

  • nowoczesna łazienka dla singla — ponownie wiele zależy od lustra. Tym razem przybierze ono kształt napisu LOVE z kolorowym obrysem, a strefę prysznicową wykończą drewnopodobne, kolorowe płytki Shabby Chic.

  • zielona łazienka z tropików — aby ożywić zielono-białą łazienkę, warto pomyśleć nad prysznicem typu walk-in wraz z relingiem, na którym można zawiesić zasłonę kąpielową ze wzorem w monstery lub bambusy. Wraz z kilkoma prawdziwymi roślinami stworzą unikalną dżunglę, którą świetnie uzupełnią drewniane szafki i blat umywalki.

  • jasna łazienka z prysznicem dla dzieci — pokój kąpielowy ma służyć całej rodzinie przez lata, dlatego raczej aranżacje nie są dostosowywane dla najmłodszych. Na kilka lat można zmienić jednak wygląd pomieszczenia, stosując kolorowe kubki, mydelniczki albo naklejki. Te ostatnie występują zarówno w formie naklejek ściennych na glazurę lub kabinę prysznicową, jak i antypoślizgów do brodzika lub na podłogę.

Mała łazienka z prysznicem inspiracje

Mała prosta łazienka musi mieć prysznic, umywalkę oraz schowek lub półki do magazynowania kosmetyków i chemii domowej. Jest to ograniczone do minimum wyposażenie, które można wzbogacić o pralkę lub toaletę. Aranżując przestrzeń, trzeba wziąć pod uwagę zlokalizowanie drzwi oraz punktów poboru i odprowadzania wody. Nieduża ilość koniecznej armatury sprawia, że mała łazienka z prysznicem może być stosunkowo ustawna. Warto przeszukać aranżacje łazienki z prysznicem na stronie Deante i precyzyjnie rozrysować sobie rozmiary pomieszczenia i pojedynczych elementów. O ile pokój kąpielowy jest prostokątny, zwykle pamiętamy o zarezerwowaniu miejsca na otworzenie drzwi do kabiny. Zdarza się jednak, że mała kwadratowa łazienka z prysznicem na papierze wydaje się tak przestronna, że ten malutki szczegół umyka naszej uwadze. Tymczasem powinno się zostawić zapas ok. 1-1,5 m wolnej przestrzeni, jeśli zamierzamy korzystać z drzwi prysznicowych uchylnych. Inna alternatywa to drzwi prysznicowe składane.